B2B Uygulamaları

image

B2B Uygulamaları

B2B ne anlama geldiğini funky fruits slot play online wizard of oz ruby slippers free spins bilemezseniz tuhaf bir kısaltmadır. Bu, iş dünyasında nadir bir kavram olan “Business to Business” anlamına gelmektedir. Bir B2B şirketi diğer işletmeler için ürün veya hizmet üretir.

Örnek olarak perakende dünyasını düşünün. Bir satış iş ortağının sizi desteklemek için kullandığı tüm donanımlar slimagic donde comprar best rated toaster oven, ürünlerini satın aldığınız mağazaya satmayı amaçlayan bir şirket tarafından yapıldı. Ayrıca, bu donanım üzerinde çalışan tüm satış noktası yazılımı da bir şirkete satmayı amaçlayan bir şirket tarafından yapılmıştır.

İnternet ve e-ticaretin son dönemlerdeki yükselişi, kullanıcıların ve şirketlerin online alışverişe yönelmesi, teknolojik gelişmeler gibi birçok farklı etken klasik ticaret anlayışının da değişmesinde önemli bir rol oynuyor. B2B, internet üzerinden çok geniş kitlelere ulaşabilme ve farklı ürün seçeneklerine ulaşabilme gibi birçok avantajı da beraberinde getiriyor. Hızla büyüyen e-ticaret ekosisteminde öne çıkmak isteyen şirketler, köşe başları henüz tutulmamış pazar ve dikeylerde öncü olarak öne çıkabilirler. Rekabetin çok büyük ve zorlu olduğu bu ekosistemde belli bir alanda öncü olmak kritik bir öneme sahip.

Hal böyle olunca da elini hızlı tutanların şansı daha yüksek olabiliyor. B2B sitesiyle beraber daha geniş bir müşteri kitlesine ulaşabiliyorsunuz. İnternet funky fruits slot play online wizard of oz ruby slippers free spins üzerinden küçük çaplı şirketlere de ulaşma fırsatı yakalaya bilceğiniz gibi daha büyük markalarla da iletişime geçip ürünlerinizi satma imkanı bulabilirsiniz. İnternet, perakendeci ve toptancılar için daha uygun fiyatlı ürünler bulmak için de bir kaynak ve B2B’ye yönelen şirketler, bu kanalı etkin bir şekilde kullanırlarsa müşteri profillerini büyütebilirler.

Dikey alanlarda da B2B’ye yönelerek yeni iş modelleri ve yeni pazarlar yaratılabileceği için şirketler arası ticaret platformu oluşturmanın önemi daha da artıyor. Çoğunluğun B2C ve C2C’ye yoğunlaştığı bir çevrede, bu alanlarda boy göstermek hem fark yaratacak hem de gölgede kalan yeni sektörlere yeni kapılar açacaktır. Bunun dışında eğer offlineda hali hazırda oturttuğunuz bir sisteminiz varsa bunu online ortama entegre ederek gelirlerinizi de artırma fırsatı bulabilirsiniz.