HotSpot

image

HotSpot

HotSpot

berqNET’i kullanarak misafir ve müşterilerinize kontrollü ve güvenli internet hizmeti sunabilirsiniz. Bu çözüm sayesinde sağladığınız internet hizmetinden yararlanmak isteyenler kendi telefon numaralarıyla veya sizin sağlayacağınız bir kullanıcı adı/şifre ile internete bağlanabilirler. berqNET HotSpot çözümü otel yazılımları ile entagrasyon sağlayarak bu sektöre özel çözümlerde sunmaktadır. berqNET’in işletim sistemi olan berqOS’un bir bileşeni olan HotSpot teknolojisi sayesinde berqOS’un diğer teknolojileri ile bu teknolojiyi uyumlu çalıştırmak mümkün olmaktadır.

URL Filtre

berqNET işletim sistemi berqOS sahip sunduğu URL filtreleme teknolojisi ile ziyaret edilebilecek olan web sitelerini şirket politikasına göre düzenlemek mümkün olmaktadır. Bu sayede işletmeler çalışanların hangi sitelere hangi zamanlarda girebileceğini belirleyebilmektedir. Bu işlemleri kategori bazlı veya kendi yazdıkları URL’ler vasıtası ile yapabilmektedirler. berqOS’un sahip olduğu kategorilerde URL listeleri ise berqNET tarafından güncellenmektedir.

VPN

berqNET sanal özel ağ servisi (VPN) uçtan uça veya bir ağdan başka bir ağa güvenli bağlantılar yaratmanızı sağlar. Bu işlevi başka bir uygulamada görülmeyecek kolaylıkla sunar. Bu işlevleri IPSec, SSL gibi teknolojileri güçlü şifreleme seçenekleriyle sunarak gerçekleştirir. berqNET’in işletim sistemi olan berqOS’un bir bileşeni olan VPN teknolojisi sayesinde berqOS’un diğer teknolojileri ile bu teknolojiyi uyumlu çalıştırmak mümkün olmaktadır.

Uygulama Filtre 

berqNET işletim sistemi berqOS’aentegre uygulama filtre teknolojisiyle web tabanlı veya mobil uygulamaları kontrol altında tutmak mümkün olmaktadır.   Sürekli yeni uygulamaları veri tabanına katan berqOS bu alanda ki ihtiyacı karşılayarak işletmelerde internetin verimli kullanımını sağlamaktadır.

IPS

berqOS’un bir diğer güvenlik bileşeni olan IPS sayesinde berqNET sizi internet üzerinden veya içeriden gelebilecek olan saldırılardan korur.   Kullanımı son derece kolay olacak şekilde sunulmuş olan bu servis sayesinde saldırı tiplerine göre hazırlanmış olan imzaları kullanıcı kolayca seçerek istediğini çalıştırabilmektedir. berqNET IPS, kullanım kolaylığı sağlamak için hazır bir kural dizisi ile çalıştırılabilmektedir.

NAS ve BULUT Yedekleme

Veriler Şirketler için Kritik Önemdedir

Verilerine ulaşamayan şirketler müşterilerine istenilen düzeyde hizmet sunamayabilirler. Kötü müşteri hizmetleri, satış kayıpları veya bozuk ekip çalışması sorunlarının hepsi verilere erişilemediğinde yaşanacaklara ilişkin örneklerdir. Bu sorunların her biri verimliliğin düşmesine, potansiyelin kullanılamamasına ve müşterilerin veri sonuçlarının düzeltilmesini beklemesi gerektiğinde, gelir kaybına neden olabilecektir. Ayrıca veri depolama söz konusu olduğunda küçük işletmeler diğer depolama ihtiyaçlarıyla yüz yüze kalır.

Örneğin:
• Düşük maliyet seçenekleri
• Kullanım kolaylığı (küçük işletmelerin çoğunda BT personeli bulunmaz)
• Veri yedekleme kolaylığı (ihtiyacınız olduğu anda erişilebilir)
• Büyüme kapasitesi

NAS

NAS sistemi, verilerin yetkili kullanıcılar ve farklı müşteriler için merkezi bir konumda depolanmasını ve buradan alınmasını sağlayan ağa bağlı bir depolama cihazıdır. NAS sistemleri, ek depolamaya ihtiyacınız oldukça elinizdekilere yeni cihazlar ekleyebileceğiniz anlamına gelen, esnek ve yatay ölçeklendirilebilen cihazlardır. NAS, ofiste özel bir bulut olmasına benzer. NAS daha hızlıdır, maliyeti daha düşüktür ve her şeyin sizin kontrolünüzde olmasını sağlayan işyerindeki genel bulut kurulumunun bütün avantajlarını sunar.
NAS sistemleri KOBİ’ler için mükemmeldir.

Kullanılması kolaydır,
• Genel olarak ayrı BT personeline ihtiyaç olmaz
• Daha düşük maliyet Veri yedekleme kolaylığı sunar ve ihtiyacınız olduğu anda erişilebilir
• Veri depolamasının emniyetli ve güvenilir biçimde bir merkezde toplanmasını sağlar

NAS sistemiyle verilere her zaman erişilebildiğinden çalışanların işbirliği yapması kolaylaşır, müşterilere zamanında yanıt verilebilir ve bilgiler tek bir yerde bulunduğundan satışlar ve diğer konular anında izlenebilir. NAS özel bulut gibi olduğundan ve ağ bağlantısı kullanılarak verilere uzaktan erişilebildiğinden, personel her yerden ve her zaman erişim sağlayabilir.

Dağınık depolama yerleşimleri KOBİ’ler için işe yaramaz.
• Uyumsuz veriler
• Depolama arızalanırsa güvenilirlik ve erişim sorunları
• Müşteri hizmetleri isteklerine ve satış sorgulamalarına yanıt vermede gecikme

NAS için Doğru Disk

Ağa bağlı depolama sunucuları için üretilen Seagate IronWolf Pro diskleri NAS uygulamaları için en iyi seçimdir ve en iyi deneyim için Synology, QNAP, Netgear ve Drobo gibi lider NAS ortaklarıyla yakın işbirliğinde bulunarak geliştirilmiştir. IronWolf Pro disklerinde aşağıdaki özellikler bulunur:

RAID optimizasyonu için AgileArrayTM üretici yazılımı ve 7 gün 24 saat kullanım
• Çok yuvalı NAS üzerinde titreşimi azaltmak üzere sabit diske RV sensörleri eklendi
• Disk izleme için IronWolf Sağlık Yönetimi, uyumlu NAS işletim sistemlerine entegre edildi
• 2 yıl veri kurtarma servisinin yanı sıra 5 yıllık sınırlı garanti Ağır veri aktarımı ağları için yüksek iş yükü oranlarını sunarak çok kullanıcılı ortamlar için geliştirildi

NAS’nin popülerliği artıyor.
Elbette haklı olarak… NAS sunucuları, şirket verilerine 7 gün 24 saat erişim izni sağlar ve doğru sabit diski kullanmak, en iyi deneyimi sunar. IronWolf Pro ile NAS donatılan NAS sunucuları, muhteşem rekabet avantajları sağlayabilir, müşteri hizmet seviyelerini artırabilir ve her şirkette her projede işbirliğine dayalı erişimi genişletebilir. Birçok durumda NAS çözümünün şirketinize sağladığı yarar, hiç olmamasına kıyasla çok fazladır!